Solčany, okres Topoľčany, kraj Nitriansky

20. výročie založenia JDS v Solčanoch a Október Mesiac úcty k staršímVytlačiť

V nedeľu  8.októbra 2017 sa v popoludňajších hodinách  v Dome kultúry v Solčanoch uskutočnilo slávnostné stretnutie seniorov pri príležitosti Mesiaca úcty k starším a 20. výročia založenia Jednoty dôchodcov v Solčanoch. Toto stretnutie umocnil aj vstup do domu kultúry kde všetkých  pozvaných vítala dychová hudba Sližár. Javisko krášlilo aj logo JDS. Pri prezentácii v DK bol každý obdarený darčekom od starostu obce Ing. Juraja Soboňu.
V kultúrnom  programe sa predstavil  sólista opery SND Ivan Ožvát,  spevácka skupina Lišňanka, dychová hudba Sližár a SALCO. Spevácka skupina Lišňanka vystúpila v nových vkusných rovnošatách, ktoré si zaobstarali aj vďaka finančnej podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja.
Starosta obce Solčany a poslanec NSK Ing. Juraj Soboňa, ktorý bol zároveň hostiteľom , privítal vzácnych hostí, predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja  pána Milana Belicu, poslanca NR SR p. Pavla Gogu a primátora Mesta Topoľčany p. Petra Baláža.

Prítomné boli aj p. Anna Oťapková, podpredsedníčka Ústredia JD na Slovensku a prvá podpredsedníčka Krajskej organizácie JDS z Nitry a predsedníčka Okresnej organizácie  JDS z Topoľčian pani Alžbeta Fabriciová.
Toto podujatie zorganizovala  Obec Solčany s  finančnou podporou NSK. Pri tejto príležitosti bola vydaná  brožúra k 20. výročiu založenia JDS v obci Solčany.

FOTO 1.jpg

FOTO 2.jpg