Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Solčany, okres Topoľčany, kraj NitrianskyHľadať
 
 

Aquilla Horné Ponitrie

Občianske združenie Aquila Horné Ponitrie


O nás

Naša organizácia vznikla v roku 2011 ako dobrovoľné  občianske združenie. Zakladajúcimi členmi sú prevažne občania zo Solčian. Máme radi prírodu, svoju obec a život v nej. Nie je nám jedno, v akom prostredí budú vyrastať naše deti a deti našich detí, nie je nám jedno, aký majú vzťah k prírode okolo nás a preto sme sa rozhodli niečo urobiť pre našu budúcnosť. Veríme, že budovanie našej komunity prispeje ku kvalitnejšiemu životu.

Predseda: Robert Tureček

kontakt: aquilahorneponitrie@yahoo.com

Aktivity

Prvý historický ročník čistenia Hrdovickej a Hájvršku sa uskutočnil v októbri 2011. Nazbierali sme 20 vriec komunálneho odpadu a za pomoci Obecného úradu v Solčanoch sme odpad odstránili a odviezli na skládku.

 

Každý deň je Deň Zeme


Jedni odpad vyhadzujú okolo seba, druhí nemajú to srdce aby len nečinne prizerali a tak vznikla akcia v rámci Dňa zeme – 14. apríla 2012 - upratovanie v Solčanoch. Zúčastnili sa členovia OZ Aquila Horné Ponitrie, dobrovoľníci  zo Stráže prírody pri Správe Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie,  turisti z turistického oddielu v Solčanoch a priatelia prírody z Kovariec a Nitry, celkom 40 ľudí.


Nazbieralo sa 78 vriec odpadkov, hlavne plastových fliaš, plechoviek, papiera, ale aj železa a  našla sa aj nepotrebná chladnička a pneumatiky.  Vyčistila sa Národná prírodná rezervácia  Hrdovická, Prírodná rezervácia  Solčiansky Háj, Prírodná rezervácia Kovarská hôrka, cesta na Dekanovú chatu a chodníček do lesa vedľa potoka Lišňa.

Upratovanie podporil aj starosta obce Solčany a tiež Obvodný úrad životného prostredia, ktorý sprostredkoval hmotnú pomoc. 
                                                                                                          ĎAKUJEME


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka