Mesiac úcty k starším - október 2015

"Krásni nie sme zovňajškom, ale správaním, skutkami a silou lásky"

V dome kultúry v Solčanoch sa v popoludnajších hodínách v nedeľu 18. októbra uskutočnilo tradičné posedenie seniorov - členov ZO - JDS Solčany, z príležitosti Mesiaca úcty k starším.

Toto kultúrne podujatie pravidelne organizuje naša Jednota dôchodcov v spolupráci s obcou Solčany.

Aj keď jeseň už klope na dvere, tak my seniori - členovia ZO - JDS pod vedením predsedníčky p. Adamcovej žijeme v spomienkach na programy a podujatia uskutočňované od začiatku roka. Týmito slovami otvorila stretnutie členka výboru ZO     p. Božena Klačanská.

Všetkých zúčastnených seniorov pozdravila a privítala p. Emília Kováčová. Osobitne privítala členku Okresnej rady JD v Topoľčanoch p. Annu Kondrlovú, starostu obce Solčany Ing. Juraja Soboňu a miestneho kňaza Jána Dorotčina. Tichú spomienku venovali aj zosnulým členom ZO.

Zúčastneným seniorom sa prihovoril starosta obce, ktorý okrem iného odovzdal v mene Krajskej organizácie JD dvom našim členom - športovcom "Diplom" - Dušanovi a Božene Klačanským, ktorí reprezentovali okres Topoľčany na Slovenských športových hrách s medzinárodnou účasťou v Nitre.

Prítomných pozdravila aj členka Okresnej rady v Topoľčanoch p. A. Kondrlová. V druhej časti programu nasledoval kultúrny program pod názvom "Na jeseň, keď chlapci rukujú".

Toto vydarené kultúrne predstavenie pripravili členky výboru ZO, členky ženskej speváckej skupiny Lišňanka, pod režíjným vedením p. Márie Babčanovej. Piesňami za doprovodu harmoniky sme si pripomenuli naše ľudové tradície, ktoré si treba nielen pripomínať, ale aj udržiavať.

Spokojnosť všetkých prítomných bola odmenou pre organizátorov podujatia, ktoré bolo podporené Nitrianskym samosprávnym krajom.

Seniori zo Solčian sa už tešia na vianočné stretnutie , ktoré každý rok pripravuje starosta obce a vedenie obce. Tento rok to už bude 17. krát čo sa zídu naši seniori pri vianočnom stromčeku.

dnes je: 24.7.2019

meniny má: Vladimír