Solčany, okres Topoľčany, kraj NitrianskyHľadať

Softtenisový turnaj

25. ročník Memoriálu Vladimíra Ondruša v softenise v Solčanoch.

Štefánsky turnaj

V obci Solčany sa na druhý sviatok vianočný 26.12.2018 uskutočnil softtenisový turnaj - Memoriál Vladimíra Ondruša.
12 párov sa zišlo už po 25 krát na tomto tradičnom vianočnom turnaji v Solčanoch.
V telocvični v Solčanoch už od začiatku decembra prebiehali tuhé kvalifikačné boje v skupinách. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín a víťazi - prvé štyri páry sa stretli vo finále na Štefana o prvé miesto.
Prvenstvo si vybojovali a obhájili Juraj Šiška a Miroslav Klačanský, ktorí vo finále v peknom zápase porazili dvojicu Juraj Soboňa a Roland Gábriš.
Na treťom mieste skončil pár Branislav Píšťanský a Juraj Mišuta, ktorí zvíťazili nad Ľubošom Jenisom a Jurajom Puttersteinom.
Veľmi vydarené športové podujatie zorganizovala športová komisia pri OZ v Solčanoch a Obec Solčany. Prvé tri dvojice obdržali poháre z rúk manželky Vladimíra Ondruša - Janky Ondrušovej a na záver som všetkým zúčastneným na turnaji odovzdal tričká s pamätným nápisom na 25 . ročník turnaja v Solčanoch.

V Solčanoch športovali na Štefana.

XXIIII. ročník Memoriálu Vladimíra Ondruša v softenise v Solčanoch.

Každoročne sa v Solčanoch na Štefana  od roku 1994 zídu priaznivci softtenisu, aby si zašportovali. Inak to nebolo ani v utorok 26.12.2017, kedy sa uskutočnilo finále už

24.ročníka Memoriálu Vladimíra Ondruša v sofftenise. Toto podujatie organizuje komisia športu pri OcÚ Solčany pod vedením Jozefa Šišku s finančnou podporou obce Solčany.

Tento ročník sa prihlásilo 14 dvojíc, ktorí v miestnej telocvični v kvalifikáciach v skupinách od začiatku mesiaca december bojovali  o postup do finále.

Víťazmi  turnaja sa stali Juraj Šiška a Miroslav Klačanský, ktorí vo finále porazili dvojicu Ján Streďanský a Milan Oravec 2:0. V boji o tretie miesto uspela najmladšie dvojica na turnaji Juraj Soboňa ml.,  Roland Gábriš a štvrté miesto patrí Jánovi Motyčákovi a Filipovi Kováčovi.

Ceny víťazom odovzdal starosta obce Juraj Soboňa, ktorý vyjadril presvedčenie, že v tejto športovej tradícií sa bude v obci pokračovať a budúceho jubilejného už 25. ročníka sa zúčastní ešte väčší počet dvojíc.

Na foto  víťazi turnaja so starostom obce Jurajom Soboňom  a predsedom komisie Jozefom Šiškom.

XXIII. ročník Memoriálu Vladimíra Ondruša v softenise v Solčanoch.

V Solčanoch sa 26.12.2016 na Štefana, uskutočnil už v poradí XXIII. ročník Memoriálu Vladimíra Ondruša v softenise. Tohto turnaja sa zúčastnilo 15 dvojíc z obce Solčany.
Turnaj organizuje športová komisia pri Obecnom zastupiteľstve v spolupráci s Obcou Solčany.
V miestnej telocvični prebiehali minulé víkendy tuhé kvalifikačné boje ako i finálové zápasy.
Víťazom turnaja sa stali Boris Jenis- Dávid Jenis, na druhom mieste skončili Juraj Putterstein-Ján Streďanský, tretí Juraj Šiška- Miroslav Klačanský a na štvrtom mieste Juraj Soboňa ml,- Ján Motyčák.
Ceny odovzdával starosta obce Ing. Juraj Soboňa spolu s manželkou V. Ondruša pani Jankou Ondrušovou. Výborné športové podujatie sa skončilo v popoludňajších hodinách a chlapci, ktorí mali záujem sa presunuli na Štefánsku zábavu - diskotéku, ktorá sa konala až do rána v Dome kultúry v Solčanoch.

SOFTENISOVÝ TURNAJ V SOLČANOCH 2014

Už po 21. krát sa v Solčanoch počas vianočných sviatkov, na Štefana 26.12., uskutočnil softtenisový turnaj na počesť Vladimíra Ondruša. Turnaja sa zúčastnilo 20 dvojíc a hralo sa vyraďovacím spôsobom v 4 skupinách. Tento softtenisový turnaj, ktorý má dlhoročnú tradíciu v Obci Solčany, organizuje Športová komisia pri Obecnom úrade v Solčanoch pod vedením p. Jozefa Šišku s finančnou podporou Obce Solčany. Aj tento rok odovzdávali ceny p. Janka Ondrušová (manželka V. Ondruša) a starosta Obce Solčany Juraj Soboňa.

Vyvrcholením turnaja bolo finále a zápas o 3. miesto, ktoré sa odohrali v Dome kultúry v Solčanoch. Víťazom 21. ročníka sa stala najmladšia dvojica Juraj Soboňa ml. a Roland Gábriš, ktorí vo finále v dvoch setoch porazili dvojicu Juraj Šiška a Branislav Hippík. Na treťom mieste skončili minuloroční víťazi Dárius Soboňa a Juraj Švajlen, ktorí v zápase o tretie miesto porazili dvojicu Boris Jenis a Dávid Jenis.

SOFTTENISOVÝ TURNAJ V SOLČANOCH 2013

V Solčanoch počas vianočných sviatkov sa uskutočnil tradičný softtenisový turnaj Memoriál Vladimíra Ondruša. Tento rok sa uskutočnil už jubilejný XX. ročník pod záštitou starostu obce Solčany a Komisie športu a kultúry pri Obecnom zastupiteľstve Obce Solčany.
Vyraďovacie zápasy v skupinách do ktorých sa prihlásilo 20 párov  sa uskutočnili 15. a 22. decembra 2013.
     Finálová časť sa hrala 26. decembra 2013 v Dome kultúry v Solčanoch pred početnou diváckou kulisou. Víťazom turnaja sa stala dvojica  Dárius Soboňa a Juraj Švajlen, ktorí po tuhom boji vo finále zdolali 16- ročných dorastencov Rolanda Gábriša a Juraja Soboňu. V boji o 3. miesto zvíťazili Ján Streďanský s Milanom Oravcom nad párom Juraj Šiška a Miroslav Klačanský.
Všetci účastníci turnaja boli ocenení tričkami s logom turnaja a Obce Solčany a víťazi dostali hodnotné poháre. Ceny víťazom odovzdali - manželka Vladimíra Ondruša  pani  Janka, starosta obce Solčany  Juraj Soboňa a Jozef Šiška, predseda komisie športu.
Na záver sa uskutočnilo v dome kultúry slávnostné posedenie, premietal sa film z 20.ročnej histórie turnaja  a všetci účastníci sa rozišli s prianím sa zísť na budúcom XXI. ročníku.